Komin dom

Ostatnie dekady to bardzo dynamiczny rozwój technologii i rozwiązań stosowanych w budownictwie. Jednym z ciekawszych rozwiązań optymalizujących budowę instalacji budynkowych, jest wprowadzenie kominów dwuściennych.

Ich wprowadzenie na rynek dało ogromne możliwości osobom projektującym nowe budynki, a także planującym modernizację tych istniejących. Tego typu kominy są niezwykle łatwe w montażu, a także uniwersalne, gdyż można je zamontować właściwie wszędzie. Dają ogromne możliwości, zarówno projektantom, jak i osobom remontującym budynki i szukającym możliwości na zoptymalizowanie kosztów oraz oszczędzenie miejsca.

Komin dwuścienny – co to?

Nowoczesne kominy dwuścienne to coś, co wygląda jak zwykła rura. Rura kominowa tego typu to jednak dobrze przemyślany i zaprojektowany produkt. Są to podwójne rury, które wewnątrz mają grubą warstwę izolacyjną. Wykonana ona jest z na tyle izolującego materiału, że komin izolowany tego typu nie wymaga już obudowy z ceramicznych pustaków, tak jak ma to miejsce w klasycznych kominach. Warstwa izolacji może mieć od dwóch, do nawet 5 cm grubości. Jest to wystarczająco dużo, by taki komin móc zamontować wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz niego. Oznacza to, że można uniknąć konieczności budowy klasycznego komina, który wymaga wylewania pod niego fundamentu, a także żmudnego murowania.

Komin izolowany – gdzie się sprawdzi?

Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie trzeba zaoszczędzić dużo miejsca. Jest powszechnie stosowany w miejscach, w których nie ma możliwości wylania fundamentów na drugi komin, a jego budowa jest konieczna, ze względu na to, że stary nie spełnia odpowiednich kryteriów technicznych. Rura kominowa w tej wersji może być wykorzystana zarówno do pieców, które są opalane paliwami stałymi, takimi jak węgiel, brykiet, drewno, ekogroszek, jak i paliwami ciekłymi, takimi jak olej, czy gaz. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni wariant, który pasuje do konkretnego rodzaju spalin wydobywających się z komina.

By Ryszard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *